Modernizacje szaf sterowniczych, zasilających

Modernizacje automatyki

Modernizacja 1:

Sterowanie procesem i wizualizacja oparta na nieprodukowanym już sterowniku Siemens Simatic S5.
Zadaniem było aktualizacja sterowania do najnowszej jednostki Siemens Simatic S7-1500 wraz z modyfikacjami o nowsze funkcje, a także wizualizacji dla operatorów.
Wizualizacja została zrealizowana również na systemie Siemens, WinCC Professional z pakietu TIA Portal. Na wizualizacji zostały stworzone raporty z przebiegu procesu wysyłane cyklicznie przez e-mail, jak również na żądanie.
W ramach zadania został również zainstalowany router GSM, który wysyła SMS o awarii do obsługi, jak również służy do zdalnego połączenia poprzez szyfrowany kanał VPN serwisu.

Przed
Przed
Po
Przed
previous arrow
next arrow
Slider


Modernizacja 2:

Linia produkcyjna w branży spożywczej oparta na nieprodukowanym już sterowniku Telemecanique TSX wymagała modernizacji do nowszej jednostki. W ramach zadania miał być zaimplementowany całkowicie nowy algorytm procesu produkcyjnego. Wiązało się to z przebudową szafy sterowniczej, dołożenie kliku przetwornic częstotliwości, o który linia została doposażona.

Nowy algorytm został zaimplementowany na jednostce Rockwell Automation serii Allen-Bradley Control Logix L7x oraz wyspy IO z modułami AENT. Wizualizacja wykonana na panelach Rockwell Automation Panel View z serii Site Edition. Połączenie z nowymi przetwornicami, sterowanie i odczyt danych, jest na bazie linku Ethernet/IP.

Przed
Przed
Po
Po
Po
Po
Po
previous arrow
next arrow
Slider


kuki-automation
Łukasz Sarnecki
tel: +48 698 683 250
e-mail: biuro@kuki-automation.pl